Sveti Nikola darivao mališane u Mostaru
06/12/2016 - 01:00

U utorak se obilježava spomendan svetog Nikole, zaštitnika pomoraca i siromašnih. Budući da je sv. Nikola poznat i kao zaštitnik djece, od davnina postoji običaj da se na njegov dan darivaju najmlađi. Posjetio je vrtić sv. Josipa u Mostaru razveselivši mališane koji su očistili svoje čizmice i spremno ga dočekali.

Sv. Nikola u svom životu uvijek se borio protiv nepravde i za ljubav prema bližnjima, a prodao je i sav svoj imetak te novac podijelio siromasima. Mališani Vrtića sv. Josipa u Mostaru svetog su Nikolu dočekali pjesmom.

Sveti Nikola ima svoje doušnike po cijelome svijetu i vrlo dobro zna jesu li djeca bila dobra. Svi mališani ovoga vrtića prošli su na ispitu dobrote, stoga nije bilo potrebe da Nikola sa sobom povede i krampusa.

Nakon što je podijelio sve darove, sv. Nikola je poručio djeci da ostanu dobra te da slušaju roditelje i tete u vrtiću, a on će ih i iduće godine nagraditi.

Preuzeto sa: nasatv.ba