Mostarski vrtići uveli zdravu prehranu po uzoru na inozemstvo
05/12/2016 - 01:00

Mostarski dječji vrtići za više od 400 djece koliko ih tamo boravi intenzivno rade na boljoj prehrani. Iz jelovnika su izbačene paštete, salama, hrenovke i slične prerađevine. Manje slatkiša, više voća – pravilo je ovih vrtića.

U mostarskim vrtićima ni jedan nutricionist nije zaposlen kako bi radio na edukaciji djece i roditelja o zdravoj prehrani. Iskustva iz susjednih zemalja istodobno pokazuju izvrsne rezultate.

Problem u Hercegovačko-neretvanskoj županiji je nedostatak pravilnika o prehrani kojeg bi trebalo donijeti županijsko ili federalno ministarstvo. U mostarskim vrtićima se koristi pravilnik iz susjednih država.

Video možete pogledati na linku: http://nasatv.ba/mostarski-vrtici-uveli-zdravu-prehranu-po-uzoru-inozems...